Dnia 6 października wolontariat pod opieką Pań: Moniki Mizielińskiej i Moniki Czajki pojechał na wycieczkę do schroniska Fundacji św. Franciszka w Konstancinie.

Na miejscu powitała nas serdecznie Pani Irenka – właścicielka, która otrzymała od nas różne rzeczy potrzebne psom i kotom, np.: karmę, zabawki, podkłady, przekąski, itp. Zobaczyliśmy, że na miejscu małych kotów jest 50, a wszystkich ponad 140, a cały czas dochodzą nowe. W schronisku mieszkają również dwa psy, z jednym (z Tiną) bawiliśmy się. Mogliśmy również zobaczyć, jak strzykawką z mlekiem karmione są małe kotki.

Widzieliśmy także „szpital’’ dla kotków, w którym znajdują się zwierzaki chore np. na koci katar. Następnie  odwiedziliśmy  wybieg, gdzie wszyscy bawiliśmy się i karmiliśmy nieco większe koty niż te, które zobaczyliśmy wcześniej. Niektóre koty siadały nam na kolanach i  przytulały się, a inne jeszcze uciekały.

Na koniec wizyty w schronisku wszyscy razem zrobiliśmy wspólne zdjęcie i odebraliśmy  dyplom z podziękowaniem za nasz odwiedziny.

Zosia  i Nadia z klasy 6a