9 października 2020 roku uczniowie klas pierwszych przeżyli uroczystość, która na długo zostanie w ich  pamięci i sercach. Zostali  przyjęci do grona uczniów naszej szkoły! Było to niezwykłe wydarzenie, a cały  dzień obfitował w moc wrażeń!

Już rankiem dzieci wyruszyły autokarem  ku nowej przygodzie. Najpierw spotkały się  z panem leśniczym Leśnictwa Czarci Dół, który oprowadził ich po swoim królestwie. Pokazał najbardziej malownicze zakątki lasu, leśne szkółki, śpiące nietoperze i wiekowe drzewa.  Po tych atrakcjach i regenerującym obiedzie, dzieci wzięły udział w zajęciach survivalowych. Pierwszaki uczyły się, jak zbudować szałas i rozpalić ognisko. Poznały też zasady udzielanie pierwszej pomocy i działania w przypadku hipotermii. Po tak specjalistycznych zajęciach przyszedł czas na pasowanie pierwszoklasistów.

Dzieci zaprezentowały krótką część artystyczną, a następnie uroczyście  ślubowały solidną pracę, nienaganne zachowanie i rozwijanie własnych talentów. Na koniec pani dyrektor z wielką przyjemnością dokonała pasowania każdego pierwszaka na ucznia „Dziewiątki”. Kochani uczniowie, serdecznie gratulujemy!!!