Historię szkoły budują doświadczenia związanych z nią ludzi. Z czasem owe doświadczenia przybierają wysublimowaną formę wspomnień. Każdy uczeń, nauczyciel, rodzic i pracownik naszej szkoły jest współtwórcą owych niezwykłych form. Obchody trzydziestolecia szkoły są zaś doskonała okazją do tego, aby przywołać te najpiękniejsze wspomnienia i połączyć je w całość.

Świętowanie trzydziestolecia szkoły rozpoczęliśmy 12 października – tego dnia sale lekcyjne zamieniły się w pracownie plastyczne. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć lapbooki o tematyce szkolnej. I poradzili sobie z tym doskonale! W pracach pojawiły się rebusy, krzyżówki i wykreślanki. Wejścia do książek strzegły zaś dezynfekatory, kody do drzwi i skomplikowane labirynty.

Kolejny dzień przyniósł nieoczekiwaną zmianę – nauczyciele zasiedli w uczniowskich ławkach, dzieci zaś wcieliły się w rolę pedagogów. Podczas wtorkowych zajęć uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje pasje przed rówieśnikami i poprowadzić lekcje w niestandardowy sposób. Niektórzy przetestowali nawet swych nauczycieli – na szczęście ci nieźle poradzili sobie z tematemJ

W środę na uczniów czekał nietypowy quiz. Sprawdzał on bowiem wiedzę o… nauczycielachJ Kto uwielbia czekoladę? Kto chciałby zamieszkać na wyspach greckich? Kogo można podejrzewać o gadulstwo? Dzieci próbowały przypomnieć sobie fakty z belferskiego życia… Po quizie przyszedł czas na rozpoznawanie pedagogów na zdjęciach z dzieciństwa. Niektórzy uczniowie byli bardzo zaskoczeni, że ich nauczyciele byli kiedyś dziećmiJ

Z okazji trzydziestolecia szkoły odbyło się również uroczyste spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele Zarządu Samodzielnego Koła Terenowego nr 20 STO, prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego – pan Zygmunt Puchalski, dyrektor – pani Małgorzata Walczak-Iwanowska oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Podczas spotkania wręczone zostały odznaki STO – srebrne oraz złota.

Srebrne odznaki otrzymali nauczyciele: pani Karolina Berdyńska, pani Magdalena Brudzińska, pani Marta Brus-Łapińska, pani Iwona Kwiatkowska, pani Monika Mizielińska, pani Marta Szczepłek oraz prezes SKT nr 20 STO – pani Katarzyna Tekiel-Zawadzka, były członek Zarządu – pan Tomasz Krawczyk i sympatyk SKT nr 20 STO – pani Halina Konarska, która przez wiele lat koordynowała i nadzorowała przebudowę szkoły i wszystkie remonty. Złotą odznaką STO została uhonorowana dyrektor szkoły pani Małgorzata Walczak-Iwanowska.

Podczas spotkania wyróżniona została pani Jolanta Falkowska, która pracuje w naszej szkole od początku jej istnienia. Pani dyrektor i nauczyciele podziękowali również pani Urszuli Ośce, która od 20 lat pracuje w szkolnym sekretariacie. Zarówno p. Jola jak i p. Ula są dowodem na to, że wyjątkową szkołę tworzą wyjątkowi ludzie!

Trzydzieści lat minęło, ale wraz nimi nie przeminą wspomnienia. Mamy nadzieję, że za kolejne trzydzieści lat spotkamy się, by odtworzyć to, co w naszej szkole najpiękniejsze.

Marta Łapińska

 

 

GALERIA: