Święta to czas, w którym chcemy dzielić się z innymi dobrem i radością. Tradycją szkoły od wielu już lat jest organizowanie koncertu i kiermaszu charytatywnego. To wydarzenie, które daje naszej społeczności okazję, żeby zrobić coś wspólnie i ofiarować wsparcie potrzebującym. W tym roku spotkaliśmy się 12 grudnia. Wieczór zorganizowany pod hasłem: „Dobro. Podaj dalej!” poświęcony był zebraniu środków na wsparcie leczenia i rehabilitację Wiktorii.

Dokładnie o 17 w sali gimnastycznej rozpoczął się koncert. Uczestniczyć w nim mogło tylko 120 szczęśliwców, którzy jako pierwsi kupili bilety. Gospodarzem wieczoru była pani Joanna Kosowska. Przed zgromadzoną publicznością wystąpił członek Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i laureat wielu konkursów akordeonowych – pan Dariusz Świnoga oraz chór szkolny pięknie przygotowany i profesjonalnie poprowadzony przez panią Karolinę Berdyńską. Wieczór uświetniło wykonanie kolędy „Lulajże Jezuniu” na fletach przez uczennice z klas 4 i 5 oraz solowy występ Hani z klasy 5b, która zachwyciła publiczność piosenką pt.: „Dobrych świąt”.

Na koniec pani dyrektor Małgorzata Walczak-Iwanowska odczytała wzruszający list od Wiktorii, a pani prezes Katarzyna Tekiel-Zawadzka wraz z panią Aleksandrą Bilewicz-Zych poprowadziły licytację. W ten sposób niektórzy uczestnicy koncertu stali się szczęśliwymi posiadaczami wartego ponad 5 tysięcy złotych zdjęcia Roberta Lewandowskiego z autografem czy niemniej cennej koszulki polskiej siatkarki Magdaleny Stysiak.

Warto wspomnieć, że przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia rozpoczęły się już dwa tygodnie wcześniej podczas sobotnich warsztatów, na które zgłosiła się niespotykana dotąd liczba uczniów i rodziców. Wykonane przez uczestników świąteczne ozdoby, pierniki i zabawki można było kupić podczas kiermaszu. Uczniowie i ich rodzice zadbali również, by w dwóch zorganizowanych 12 grudnia na parterze kawiarenkach nie zabrakło przeróżnych pyszności. Wybór słodkich i słonych przekąsek zachwycił niejednego łasucha, a sama przestrzeń pozwoliła nam wszystkim, uczestniczącym w tym wyjątkowym wieczorze, spotkać się, porozmawiać, wymienić miłym słowem i życzeniami. Liczymy, że wspomnienie tego magicznego wieczoru zostaną z nami co najmniej przez kolejny rok, a spadające w tym dniu tak licznie gwiazdy przyniosą szczęście i spełnią najskrytsze marzenia.