W dniu 22 marca 2022 r. naszą szkołę odwiedził polski pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży, podróżnik, redaktor i biografista – Pan Łukasz Wierzbicki.

Przyjechał do nas z Poznania, gdzie mieszka i pracuje. Przywiózł ze sobą walizkę pełną podróżniczych historii, rekwizytów i pamiątek, a w podróży towarzyszył mu nawet wielki niedźwiadek Wojtek. Podczas spotkania mogliśmy posłuchać historii, które są inspiracją do powstania książek takich, jak: „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek”, „Ocean to pikuś”, a nawet przedpremierowej – jeszcze niewydanej opowieści pt: „Wokół świata na wariata”.

Nasz gość pokazał nam również swoją pierwszą książkę, którą napisał mając 6 lat, a także opowiedział o tym, że stając się pisarzem powieści podróżniczych dla dzieci, spełnił swoje marzenia. Zachęcał nas tym samym do realizowania własnych, w myśl zasady: „Weź wszystko, co masz i rób to jak najlepiej!”.

To spotkanie było dla nas niesamowitym przeżyciem, pełnym pasji, ciekawostek, inspiracji i dobrego humoru. Kto wie, może kiedyś ktoś z nas, również zostanie pisarzem?