W niedzielę drużyna „Wspaniała 9” wzięła udział w warszawskich eliminacjach do międzynarodowego konkursu Lego First League – Challenge. Konkurs obejmuje 4 konkurencje: Wartości, Innowacyjny Projekt, Projekt Robot oraz najbardziej spektakularną: Robot Game. Wszystkie one składają się na ostateczny wynik i 3 najlepsze drużyny awansują do kolejnych etapów.

Pierwsze trzy konkurencje są oceniane podczas sesji sędziowskiej. Nasza drużyna przygotowała skecz demonstrujący swój wynalazek do przechowywania paczek kurierskich oraz zaprezentowała konstrukcję oraz kod sterujący robotem. Po obiedzie rozpoczęły się mecze Robot Game. Były zacięte i spektakularne. Konkurencja była ogromna, a niektóre drużyny dysponowały bardzo zaawansowanymi robotami z wieloma skomplikowanymi przystawkami. W tej konkurencji nasza drużyna tylko o włos minęła się z półfinałem.

Głównym celem na ten rok była nauka, dobra zabawa oraz zebranie doświadczeń w duchu przyjaznej rywalizacji. Drużyna ciężko pracowała cały semestr wiele godzin w tygodniu, a często także w weekendy, by przygotować do konkursu. Chwilami było trudno, ale zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje! Dziękujemy Szkole i Pani Dyrektor za okazane wsparcie.

Oskar Kapala, Tata Tymona