13 grudnia odbył się w naszej szkole charytatywny kiermasz świąteczny „Dobrodzieje (się)!”.

Jak co roku wydarzenie rozpoczął uroczysty koncert, na którym uczniowie i nauczyciele zaprezentowali najpiękniejsze bożonarodzeniowe piosenki. Utwory przeplatały się z przygotowanymi wcześniej nagraniami, z których słuchacze mogli dowiedzieć się, co o byciu dobrodziejami sądzą najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Po występach przyszedł czas na licytację. I to licytację wyjątkową, ponieważ w tym roku, oprócz wartościowych przedmiotów, nauczyciele przygotowali coś od siebie. Szczególnym powodzeniem wśród licytujących cieszyło się… wyprowadzenie psa przez panią dyrektor. Nie zabrakło również chętnych na mecz siatkówki, lekcję tańca, naukę rysowania flamastrami i inne ciekawe aktywności.

Po koncercie przyszedł czas na zakupy. Na ciągnących się niemal w nieskończoność stoiskach piętrzyły się piękne dekoracje świąteczne – stroiki, bombki i wieńce. Nie zabrakło też frykasów dla łasuchów – pierników i domowych przetworów.

Na dole czekały na kupujących dwie kawiarenki – słodka i słona, a w nich mnóstwo wyśmienitych ciast, sałatek, kanapek i innych pyszności.

Świąteczny kiermasz to nie tylko okazja do pomagania tym, którzy potrzebują tego najbardziej. To również doskonały pretekst do spędzania czasu w miłej, rodzinnej atmosferze, dzielenia się uśmiechami i czerpania radości ze współdziałania.

Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na wsparcie leczenia i rehabilitację Wiktorii.