3 – 2 – 1 Lego! W ostatnią sobotę nasza szkolna drużyna „9” Smażona Republika Klocków LEGO wzięła udział w regionalnych eliminacjach do Światowego Turnieju First Lego League Challange.

Drużyna spisała się na medal, a nawet na puchar! Konkurs składa się z czterech kategorii: Podstawowe Wartości, Innowacyjny Projekt, Projekt Robota oraz najbardziej widowiskowe i lubiane przez zawodników Robot Game. W Robot Game drużyna najpierw awansowała do półfinału, a potem do finału, by ostatecznie zająć drugie miejsce w tej kategorii. Ale to nie koniec: entuzjazm, zaangażowanie oraz wsparcie sędziów w odnajdywaniu błędów na macie zostały docenione w postaci pierwszego miejsca w kategorii Podstawowe Wartości. Ostatecznie drużyna zajęła mocne drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ustępując jedynie miejsca bardzo doświadczonej drużynie licealistów, która nieraz już reprezentowała Polskę na finałach międzynarodowych.

Atmosfera zawodów jest fantastyczna – pełna emocji, zabawy, współpracy, wsparcia i pozytywnej rywalizacji, gdzie konkurujące zespoły wzajemnie sobie kibicują. W tym roku do kibicowania dołączyło też wielu rodziców, co na pewno mocno zmobilizowało zawodników.