Podczas nauki zdalnej uczniowie klasy Ib szczególnie chętnie pracowali metodą projektową.

Właśnie w ten sposób omawiana była także kwietniowa lektura: książka Anna Mikity pt. Bajki w zielonych sukienkach. Jest to wyjątkowa pozycja przybliżająca dzieciom zagadnienia ekologiczne w sposób pełen humoru i fantazji. Klasa zajmowała się tematami oszczędzania energii, nieprzemyślanych zakupów, śmiecenia w lasach, niszczenia dzikiej przyrody, wzmożonym ruchem samochodowym oraz zdrowym odżywianiem. Rozważała także, czy w w dzisiejszej rzeczywistości człowiek może jeszcze żyć w harmonii z naturą.

Uczniowie mieli za zadanie stworzyć książkę, komiks, inscenizację, grę planszową, a nawet własną wersję bajki, wyszukać ciekawostki, zaskoczyć, zainteresować, zainspirować… Praca trwała dwa tygodnie, a jej efekty udowodniły, jak wielką wyobraźnię orz wrażliwość na otaczający świat posiadają dzieci.