W dniu 2 marca klasy 2a i 2b wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie. Ze względów bezpieczeństwa nasza wizyta podzielona była na dwa etapy i przeprowadzona w grupach.

Na warsztatach „Różnorodność świata roślin” dowiedzieliśmy się, jakie są największe rekordy grubości, wysokości, wiekowości i obwodu pnia drzew na całym świecie. Ponadto obejrzeliśmy piękne zdjęcia roślin i poznaliśmy ich zwyczaje, sposoby roznoszenia nasion. Podziwialiśmy różnorodność i koloryt wyjątkowych okazów kwiatów nie tylko polskich. Następnie według instrukcji samodzielnie wykonaliśmy preparaty botaniczne, które oglądaliśmy na ekranie podłączonym do mikroskopu.

W drugiej części wycieczki zwiedziliśmy szklarnię, a tam kamelie, pierwiosnki, fikusy i cytrusy. W części tropikalnej mogliśmy zobaczyć rośliny gromadzące wodę i poczuć trochę lata u progu wiosny! Jesteśmy umówieni na powrót do ogrodu na przełomie kwietnia i maja, kiedy będą kwitnąć magnolie, a także inne drzewa i kwiaty. Nie możemy się doczekać!

Wycieczka bardzo nam się podobała.

Wychowawcy klas