W piątek 29 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się turniej wiedzy
o trylogii J. R. R. Tolkiena oraz filmach powstałych na jej podstawie. Organizatorem konkursu była klasa 6a.

Śmiałkowie, którzy przystąpili do turnieju, to: Gniewko z klasy 3a, Adam z klasy 6b oraz Janek i Maciek z klasy 7b. Musieli się oni zmierzyć z setką najróżniejszych pytań dotyczących książek i ich ekranizacji. Ich autorami byli entuzjaści twórczości J. R. R. Tolkiena: Idalka, Kostek, Tymon, Bartek i Henryk z klasy 6a. Pełnili oni również funkcję ekspertów podczas konkursu. Turniej poprowadził Kostek, a tuż przed finałem zastąpiła go Idalka. 

Do finału zakwalifikowali się obaj siódmoklasiści. Rozgrywka była bardzo emocjonująca, ponieważ obu zawodnikom zostało po jednej z trzech szans i każdy błąd mógł przesądzić o wyniku. Co ciekawe, jednymi z najtrudniejszych pytań okazały się te pozornie najprostsze, np.: „Kto jest niższy – hobbit czy krasnolud?” lub ,,Jaki kolor włosów miał Frodo według książkowego opisu?”.  Ostatecznie wygrał Janek z klasy 7b. Każdy z uczestników otrzymał zrobioną własnoręcznie przez Kostka figurkę krasnoluda i pamiątkowy dyplom. Nagrodami za zajęcie miejsc na podium były mapy Śródziemia. 

Konkurs był przeprowadzony bardzo sprawnie, a emocje sięgały zenitu. Widownia dzielnie wspierała swoich faworytów. Wszystkim organizatorom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nie możemy się doczekać kolejnej edycji.

Tekst i zdjęcia: Ania z klasy 6a