W poniedziałek, 20 listopada, naszą szkołę odwiedził pan Marcin Kozioł – autor niezwykle wciągającej powieści detektywistycznej pt. „Skrzynia Władcy Piorunów”. Książka ta jest lekturą w klasie piątej i należy do serii „Detektywi na kółkach”.

Autor, bardzo ciekawie i dynamicznie, opowiedział nam o powstaniu swoich książek. Mieliśmy szansę obejrzeć filmy o prawdziwych osobach i zwierzętach, które były inspiracją do stworzenia bohaterów literackich. Teraz wiemy już na pewno, że pies opisany w lekturze naprawdę istniał!Panu Marcinowi udało się nawet przeprowadzić – z udziałem uczniów – doświadczenia naukowe, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Twórca „Skrzyni Władcy Piorunów” był zachwycony tym, jak dokładnie uczniowie znają treść książek. Nasi piątoklasiści z chęcią odpowiadali na zadawane pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami po przeczytanej lekturze. Na koniec każdy miał szansę otrzymać autograf.

Uczniowie klas piątych byli zachwyceni! Lepszego spotkania przed omawianiem lektury nie mogliśmy sobie wymarzyć.