Na możliwość spotkania na terenie szkoły czekaliśmy bardzo długo. Cel był prosty – zwrócić uwagę dzieci i dorosłych na to, że można dać nowe życie starym rzeczom. Uszyliśmy skarpetkowe laleczki, ozdobiliśmy worko-plecaki według własnego pomysłu, przerobiliśmy t-shirty, a z puszek po kocim jedzeniu i plasteliny… wyczarowaliśmy ludki i stwory. Wszystkie zrobione przez nas cuda mogliśmy zabrać do domu. W kawiarence czekały na nas przepyszne ciasta.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli dziś do szkoły. Oprócz dobrze spędzonego czasu w miłym towarzystwie udało nam się przeprowadzić zbiórkę na rzecz Kociego Azylu – schroniska dla zwierząt Fundacji św. Franciszka w Konstancinie.

Jak zwykle nie zawiedli uczniowie ze szkolnego Koła Wolontariatu – pomagali, tłumaczyli, kierowali w odpowiednie miejsca w szkole przybywających uczestników warsztatów.

W tajemnicy powiemy tylko, że już planujemy kolejne warsztaty. Szczegóły wkrótce!

Do zobaczenia! Dwie Panie Moniki wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu