„To ślubowania nadszedł już czas, wielki egzamin na ucznia zdasz.”

Jedną z piękniejszych uroczystości w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów „Dziewiątki”. 14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli nam rodzice, nauczyciele oraz uczniowie klas czwartych.

 Aby zasłużyć na zaszczytne miano ucznia, pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami. Pod czujnym okiem starszych kolegów z klas czwartych, wzięli udział w turnieju wiedzy, podczas którego odpowiadali na pytania, rozwiązywali łamigłówki, a także musieli wykazać się sprytem i sprawnością fizyczną. Udało się! Uczniowie przekonali wszystkich, że są gotowi wypełniać szkolne obowiązki i znają zasady dobrego zachowania.

Nie zawiedli też uczniowie klas czwartych, którzy zapewniali o swojej pomocy i przekonywali, że szkolne życie jest przyjemne i ciekawe. 

Gdy nadszedł czas na piękne i ważne słowa, uczniowie podnieśli w górę prawą rękę i uroczyście ślubowali „być dobrym uczniem i kolegą, rozwijać swoją wiedzę i umiejętności, dbać o dobre imię klasy, przynosić chlubę swojej szkole i kochać Ojczyznę”.

Pasowania na ucznia „Dziewiątki” dokonała pani dyrektor Małgorzata Walczak-Iwanowska. Dumni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. W klasach nie zabrakło wspaniałego tortu i pyszności, za które dziękujemy niezawodnym rodzicom.

Drodzy Pierwszoklasiści – witajcie w szkole! Gratulujemy i życzymy Wam radości z nauki, wytrwałości w dążeniu do celu i pokonywaniu trudności. Niech czas spędzony w naszej szkole będzie dla Was niezapomnianą przygodą!

Wychowawcy klas pierwszych:

Magdalena Brudzińska, Aneta Klapczyńska