Na ten moment czekaliśmy już od pierwszych dni naszego pobytu w nowej szkole. A gdy już wreszcie nadszedł – nie mogliśmy uwierzyć, że te pierwsze dni tak szybko minęły! I tak oto w Dniu Edukacji Narodowej – 14 października, w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasistów, po którym zostaliśmy przyjęci w poczet uczniów „Dziewiątki”.

Dzień rozpoczęliśmy wspólnie z czwartoklasistami, którzy przygotowali dla nas Turniej Pierwszaka. Na poszczególnych stacjach mogliśmy sprawdzić naszą wiedzę o symbolach narodowych, ekologii, znakach drogowych, a także umiejętności plastyczne, muzyczne i sportowe, układania puzzli i rozwiązywania łamigłówek. Po kolei zbieraliśmy pieczątki do naszych paszportów pierwszoklasisty, które po specjalnej kontroli paszportowej na zakończenie gry mogliśmy wymienić na szkolne koszulki.

Zwarci, gotowi, choć troszkę zdenerwowani przystąpiliśmy do części artystycznej spotkania, a mianowicie występu przed naszymi gośćmi. Recytowaliśmy wierszyki, tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki pod czujnym okiem gościa specjalnego, jakim okazał się Plastuś – we własnej osobie!

Chwilę potem każdy z nas złożył na ręce Pani Dyrektor uroczyste Ślubowanie i specjalnym ołówkiem Społecznego Towarzystwa Oświatowego, został pasowany na ucznia „Dziewiątki”. To była bardzo przejmująca chwila, zwłaszcza że do naszego Ślubowania dołączyli również rodzice. Bardzo miłym akcentem okazały się również wspaniałe życzenia od naszych starszych kolegów. Po uroczystości spotkaliśmy się na pięknie przygotowanym przez rodziców poczęstunku, podczas którego oprócz smakołyków czekał na nas również tort!

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych czwartoklasistów i ich wychowawców – p. Karoliny Berdyńskiej i p. Jolanty Studziennej, które koordynowały przygotowania naszych starszych uczniów. Dziękujemy również zespołowi artystycznemu za pomoc w przygotowaniu oprawy muzycznej i plastycznej, a także niezawodnemu zespołowi technicznemu i uczniom klas 5-7 za pomoc w przygotowaniu sali gimnastycznej.

A Wam kochane pierwszaki życzymy wielu sukcesów na Waszej szkolnej przygodzie, która właśnie dziś zaczyna się na dobre!

Kinga Zychowicz i Jolanta Falkowska

Wychowawcy klas 1