3 2 1 Lego! W sobotę w Ciechanowie nasza szkolna drużyna „Pięć 9tek” wzięła udział w regionalnych eliminacjach do Światowego turnieju First Lego League Challenge.

Konkurs składa się z czterech kategorii: Podstawowe Wartości, Innowacyjny Projekt, Projekt Robota oraz najbardziej widowiskowe i lubiane przez zawodników Robot Game. Pierwsze trzy konkurencje oceniane są na sesji sędziowskiej, gdzie drużyny prezentują swoje projekty. Robot Game rozgrywane jest w dużej sali na matach konkursowych.

Zespół z naszej szkoły już drugi raz wziął udział w tym turnieju i tym razem uzbrojony w doświadczenia był doskonale przygotowany. Drużyna spisała się na medal i choć nie znalazła się w ścisłej czołówce, to nauczyła się wiele i dobrze się bawiła. W tym tempie za rok awansujemy do kolejnego etapu konkursu.

Atmosfera zawodów jest fantastyczna – pełna emocji, zabawy, współpracy, wsparcia i pozytywnej rywalizacji, gdzie konkurujące zespoły wzajemnie sobie kibicują i trzymają kciuki. Jest wspaniale. Za rok na pewno tam wrócimy!