„Lubię ludzi” – tak brzmi motto akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”. Już od kilkunastu lat te wyjątkowe paczki trafiają do potrzebujących tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

Uczniowie klasy drugiej wraz z rodzicami spontanicznie włączyli się w działania niosące pomoc ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Koordynatorem akcji została mama Poli – pani Roksana. Najpierw poznaliśmy rodzinę i jej potrzeby, zaplanowaliśmy i podzieliliśmy zadania. Przygotowaliśmy również świąteczne kartki i napisaliśmy list. Dzieci zajęły się pakowaniem prezentów, a Rodzice zatroszczyli się, aby wszystkie paczki dotarły w porę na miejsce zbiórki. Dzięki zdolnościom organizatorskim pani Roksany i ogromnemu zaangażowaniu rodziców i dzieci, wszystko zakończyło się sukcesem. Nasze elfy miały nawet możliwość zawiezienia prezentów na miejsce, do domku naszej rodziny. Wzruszenie i radość były po każdej stronie. Emocje trudne do opisania i bezcenne chwile – tak wspomina spotkanie z mamą trojga dzieci pani Roksana.

Łezka również kręciła się w oku, gdy później czytaliśmy szczegółową relację z wielkiego finału akcji „Szlachetna paczka”.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc tej sympatycznej rodzinie. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji w wielu domach Święta Bożego Narodzenia będą jeszcze piękniejsze, pełne nadziei i wiary w ludzi.

Wychowawca kl. 2a