Maciej Małagocki

Od ponad 10 lat uczę historii i wiedzy o społeczeństwie z powodu pasji. Pasją są dla mnie zarówno historia, jak i przekazywanie wiedzy. Pasję uczenia odziedziczyłem po rodzicach, a oni po dziadkach. Mam nadzieję, że pasję do historii przekazuję moim uczniom.

Uczę nie tylko po to, aby przekazać wiedzę, ale głównie po to, by rozbudzić ciekawość świata.  Z tego samego powodu organizuję i prowadzę wyprawy żeglarskie. Wbrew pozorom,  historia i żeglarstwo ma bardzo wiele ze sobą wspólnego.

Po szkole każdą wolną chwilę spędzam pod żaglami. Jestem Kapitanem Jachtowym, Instruktorem Żeglarstwa PZŻ oraz sędzią regatowym. Prowadziłem już dziesiątki rejsów, po morzach i oceanach przepłynąłem ponad 30 000 mil morskich. Doświadczenie z różnymi załogami podczas sztormu czy podczas pięknej pogody nauczyło mnie budować relacje oparte na wzajemnym szacunku i zrozumieniu oraz zaangażowaniu.

W ukochanym porcie, czyli domu, zawsze czeka na mnie żona, syn oraz psy. Mój dom wypełniam zapachami i smakami, bo gotowanie to również moja pasja. Do aromatów kolendry, tymianku i świeżych warzyw oraz owoców dodaję woń tempertyny, farb i delikatną nutę pasteli. Dzieje się tak, gdy tworzę kolejny marynistyczny obraz, a mamy ich już w naszym rodzinnym porcie kilka.