Podobnie jak w zeszłym roku, klasa 2b postanowiła wziąć udział w akcji Szlachetna Paczka.

Pod koniec listopada wybraliśmy rodzinę. W tym roku przygotowaliśmy paczkę dla samotnej mamy z trójką dzieci w wieku 12, 10 i 4 lat. Pani Monika jest osobą bezrobotną, która odeszła od męża, ponieważ stosował przemoc. Zamieszkała ze swoją mamą, która niestety w tym roku zmarła. Jest więc ciężko – dziennie na przeżycie (po odliczeniu kosztów utrzymania) na osobę rodzina ma 14 zł.

Na liście potrzeb rodziny znalazły się między innymi: biurko, drukarka i tablet – nie chodzi tu o kaprysy, tylko o sprzęt konieczny do nauki zdalnej. Ale przecież Święta nie byłyby świętami bez niespodzianek, więc każdy dostał też coś wyjątkowego.

Pani Monika marzyła o srebrnych kolczykach, Amelia o deskorolce, Zosia o sportowej opasce – zegarku, a najmłodszy Mateusz o traktorze – zabawce. Wszystko to znalazło się w paczce. Rodzina otrzymała też żywność, chemię, ubrania, buty, poduszki, pościel, kołdry, koce i wiele innych wspaniałych rzeczy, które są niezbędne do podstawowego funkcjonowania. Nawet udało się Świętemu Mikołajowi zorganizować i podarować laptopa!

Gdy zebraliśmy wszystkie artykuły i spakowaliśmy je do świątecznie opakowanych paczek, okazało się, że tych paczek wyszło aż 24!

Na początku grudnia dzieci wysłuchały lekcji o celach Szlachetnej Paczki i o rodzinie, której w tym roku pomogliśmy. Przewodnicząca naszej klasy przygotowała przepiękną, własnoręcznie zrobioną kartę z życzeniami dla rodziny od naszej klasy.

13 grudnia paczki zawieźliśmy trzema samochodami do magazynu w Węgrowie, tam też delegacja naszej klasy otrzymała dyplom i kartkę od rodziny.

Z informacji zwrotnej wiemy, że dzieci ubrane odświętnie z niecierpliwością czekały na Szlachetną Paczkę. Wolontariuszy przywitał przed domem ulepiony ze śniegu bałwan, a przy otwieraniu każdej paczki towarzyszył okrzyk radości!

Udział w tym projekcie społecznym to nie tylko lekcja dla dzieci, ale również dla nas – rodziców. Cieszymy się, że wspólnie udało nam się zorganizować to przedsięwzięcie.

Joanna Gocławska – Mazur